rcc, Kantaron Yağı Nasıl Yapılır Yorumu


kantaron yağı kırmızı kantarondan mı yapılıyor yoksa sarı kantarondan mı acaba ?

rcc, 14.05.2015 Tarihinde Yazdı
Cevap Ekleyin
İsminiz :
Cevabınız :
E Posta Adresi : (Sitede Yayınlanmaz)
İnsanmısınız ? :
Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
Gönderin :

MEHMET CEMAL TUNCAY
25.08.2017
KANTARAON YAĞI DOĞADA BULUNAN TÜM KANTARON BİTKİSİNİN DAL YAPRAK VE ÇİÇEKLERİ ZEYTİN YAĞINA BİR KAVANOZ YATIRILARAK 45-50 GÜNEŞTE BIRAKILIRAK ELDE EDİLİR KURU OLMASI TERCİHEN DAHA İYİ YAŞ OLARAKTA ELDE EDİLEBİLİR SARI KANTARON ZEYTİNYAĞINDA KIRMIZIYA YAKIN RENK ALDIMI OLGUNLAŞMIŞ KABUL EDİLİR

Memiş Serhat DİRİ
27.11.2015
Özelikle kesik ve düşme yaraları için sarı kantaron kullanılır.Yanıklarda da iyidir.Yanıklara ilk müdahaleyi sarısabır ile yapıp daha sonra sarı kantaron yağı sürmek daha etkilidir.

SAİM
12.08.2015
Taze Sarı kantaron çiçeğinden yapılıyor, güneşte beklediği için kırmızı renge bürünüyor... kuru kantaron çiçeğinden kantaron yağı elde edilmez

zo
21.05.2015
Kantaron yağı çiçeği sarı olan kantarondan yapılıyor, ancak bitkinin kimyasal maddeleri yağın rengini bordo (koyu kırmızı yapıyor)


 

#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası |RSS Kaynağı| Yardım Forumları

Kantaron, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Haziran - 2018