Kantaron Yağının Cilde FaydalarıKantaron yağının cilde faydaları oldukça fazladır ve maliyeti de oldukça uygun bir bakım ağlamaktadır. Son yıllarda sağlık bakanlığının da ve doktorlarında sıcak baktıkları alternatif tıp ta denilen bitkiler ile tedavi oldukça öne çıkmış ve sonuçları da gayet dikkat çekici olan tedavi şekillerinden biri olmuştur. Bu kabul gören ve uygulanmaya da başlanılan sistemin içerisinde rolü büyük olan bitkilerden bir tanesi de kantaron otudur. Ülkemizde bolca buluna bilen bu otun bilinen iki türü vardır ve kırmızı çiçekli ve sarıçiçeklidirler. Bu otun yağının elde edilmesinin ardından çok sayıda hastalığın tedavisinde de kullanılabildiği ve olumlu sonuçlar da alına bildiği görülmektedir.

Kantaron yağının bilinen faydaları çok fazladır. İlk dikkati çeken özelliği mikrop kırıcı özelliğidir ve bu bağlamda ne gibi faydaların olacağı da az çok tahmin edilebilmektedir. Antiseptik özelliği sayesinde mevcut olan yaraların üzerinde mikrop üremesini önler, yaralarda her hangi bir iltihap oluşmasının önüne geçer, hücre yenileyici özelliği sayesinde açılmış yaraların hızla kapanmalarını ve yaranın yerinin eski haline gelmesinde oldukça fazla yardımcı olucu özellik taşır. Bütün bunların yanı sıra yaralarda meydana gelen ağrılarında büyük ölçüde azalmasını da sağlamaktadır

Özellikle bayanlar çok fazla özen göstermektedir, ciltlerinin bakımlı ve sağlıklı olmaları için.

Kantaron Yağının Cilde Faydaları

Kantaron yağının cilt üzerindeki etkileri de oldukça olumlu ve oldukça işlevseldir. Öne çıkan faydalarının ilk dikkati çekeni ise cilt hücrelerini yenileye bilme ve oluşan olumsuzlukların önüne geçebilme özelliğidir. Kantaron Yağı yağlı ciltlerden şikâyetçi olanlar için oldukça yararlı olabilecek bir tedavi sistemi sağlamaktadır. Kantaron yağının cilt üzerinde bulunan güneşten oluşan lekelere ve kızarıklıklara oldukça iyi geldiği de görülmektedir. Mikrop kırıcı özelliği bulunan bu yağ siyah noktalara ve sivilcelere de iyi gelebilmektedir.

Kantaron yağının cilt üzerinde oldukça başarılı olan tedavisi sonucu ciltte pürüzsüz bir görünüm, cilt hücrelerinde ise yenilenme elde edilebilmektedir. Kantaron yağının uygulanmasın da dikkat edilecek hususlar ise şunlardır. Ağız yolu ile alınması halinde günde bir tatlı kaşığını geçmemesi dikkate alınmalıdır. En fazla önerilen yöntem ise bir pamuk yardımı ile az miktarda yağın uygulanacak bölgeye yumuşak hareketler ile yavaş bir biçimde sürülmesidir.

Yayınlanma Tarihi : 31.12.2013 03:29:57

Kantaron Yağının Cilde Faydaları Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

10 Yorum Yapılmış "Kantaron Yağının Cilde Faydaları"

Nuray

Cevap Sayısı: 0
Siyatik agrisinada iyi geliyomu acaba

2018-05-07 / Kullanıcı oyu: 4,5

Zehra Hümeyra

Cevap Sayısı: 0
Kaynatarak suyunu cilde uygulayabilir herhalde.bence cilt sorunlarına birebir gelecektir.daha önce neden aklıma gelmedi ki?

2018-02-23 / Kullanıcı oyu: 4,5

Hazal

Cevap Sayısı: 1
Siyah noktaların giderilmesinde kullanılır mı?

2017-09-20 / Kullanıcı oyu: 4,5

Aleyna

Cevap Sayısı: 1
Kiz kardesimin bacaklarinda
Sivri sinek yara izleri var sursek gecermi

2017-09-19 / Kullanıcı oyu: 4,5

HİKMET

Cevap Sayısı: 0
ELLERİMDE EĞZAMA HASTALIGI VAR KANTORAN YAĞI FAYDALAMIDIR

2017-08-16 / Kullanıcı oyu: 4,5

gülsüm

Cevap Sayısı: 0
yüzümdeki benleri aldirdim yara izi var kantorun yagi sursem geçermi

2017-06-15 / Kullanıcı oyu: 4,5

Ay

Cevap Sayısı: 0
Kantaron yağı bildiğim kadarıyla cilde sürüldüğünde güneşe maruz kalmaması gerekiyor cilde zarar verebilir

2017-06-14 / Kullanıcı oyu: 4,5

Esra

Cevap Sayısı: 0
Ben yeni bademcik ameliyatı oldum baya ağrım var kantoron yağından içebilirmiyim teşekkür ederim

2017-06-14 / Kullanıcı oyu: 4,5

Zübeyde

Cevap Sayısı: 0
Slm bende çillerden rahatsız oluyorum kaybolmasında faydası olurmu kantaron yağı faydası yada başka bir bitki yağı önerir misiniz lütfen detaylı bilgi verirseniz sevinirim

2017-06-02 / Kullanıcı oyu: 4,5

halime

Cevap Sayısı: 0
yüzümde çillerden rahatsız oluyorum ne yapmam gerek yardımcı olursanız menmun olurum

2016-07-13 / Kullanıcı oyu: 4,5

#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası |RSS Kaynağı| Yardım Forumları

Kantaron, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Temmuz - 2018